Děkujeme sponzorům:

01-KV_LOGO-b.png02-kraj.jpg03-logo-isabella.jpgKMD_logo.jpgKV-ARENA_LOGO.jpgMEDIAN-logo.jpgMattoni_logo.PNGRNL_logo.jpggb-logo.JPGkrizovnici.jpgkso.jpeglogo_becherovka.jpg

 

Propozice ročníku 2019 (opraveno špatné datum celost. kola)

 

 

 

Fotografie z celostátního kola ročníku 2018 jsou ke shlédnutí v sekci Foto.

 

Vážení zpěváci, učitelé a rodiče,

vzhledem k rekonstrukci hotelu Concordia, který je součástí hotelového komplexu Kriváň, bude tento rok omezeno ubytování hostů na soutěži Karlovarský skřivánek.

V omezeném počtu bude zajištěno ubytování přímo v hotelu Kriváň za částku 350 Kč za lůžko a noc. Lze přiobjednat snídaně za cca 50 Kč, ubytování v jednolůžkovém pokoji není možné.

Druhým ubytovacím zařízením je penzion Hestia, který se nachází v klidné části Karlových Varů. Z centra města k blízkosti penzionu jede autobus č. 6. Cena ubytování je 260 Kč bez snídaně, kterou lze ale přiobjednat za 50 Kč.

Třetím ubytovacím zařízením, které je pro vás připraveno, je hotel Jizera (ulice Krále Jiřího 40). Výhodou tohoto hotelu je, že se nachází přímo v centru Karlových Varů. Ubytování je možné ve dvou a třílůžkových pokojích, cena ubytování za osobu a noc včetně snídaně činí 500 Kč.

Velice vás žádáme o včasné vyplnění tabulky k ubytování (do konce února), kterou naleznete zde Ubytování a stravování 2018 

Kapacity jednotlivých ubytovacích zařízení budou zaplňovány podle pořadí přijatých žádostí.

Budeme se těšit na setkání při soutěži Karlovarský skřivánek 2018.

 

Alois Ježek (ředitel soutěže a Mezinárodního centra A. Dvořáka)

Vyhlašovateli dětské soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“ jsou Mezinárodní pěvecké centrum A. Dvořáka a Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary. Soutěž je určena pro 6 – 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení.

 

Smyslem soutěže je:

  • vytváření příležitostí pro talentované žáky (pro mnohé je to první zkušenost s veřejným sólovým vystoupením
  • vyhledávání talentů a následná péče o jejich další odborné vedení
  • rozvíjení zájmu o hudební výchovu a pěvectví
  • získávání objektivního pohledu na stav hudebního nadání a hlasových dispozic dětí a mládeže
  • soutěž je rovněž diskuzním fórem o pěvectví a hudební výchově na školách

Soutěž je vyhlašována každoročně a probíhá ve čtyřech kategoriích. Podrobnosti se dočete v propozicích soutěže.

Soutěžní úkol je stejný ve všech kategoriích – jedna píseň národní a jedna píseň podle vlastního výběru. U kategorie C ještě píseň národní v náročnější úpravě.

Soutěž začíná školními koly, odkud postupují vítězové do krajských kol. Jejím završením je každoročně celostátní kolo v Karlových Varech.

 

ILUSTRACNI FOTO 1  ilustracni-obrazek-4  ILUSTRACNI FOTO 3