Děkujeme sponzorům:

01-KV_LOGO-b.png02-kraj.jpg03-logo-isabella.jpgKMD_logo2.jpgMEDIAN-logo.jpgMattoni_logo.PNGRNL_logo.jpgcro_kv.jpggb-logo.JPGkrizovnici.jpgkso.jpegkvstena.pnglogo_becherovka.jpglogo_fest_medvidku.jpglogo_muzeum_medvidku.jpglogo_van_dum.jpg

Naši milí skřivánci,

stále sledujeme situaci ohledně aktuálních omezení v rámci pandemie. Nepřestáváme doufat, že se nám podaří uspořádat do konce školního roku alespoň malé celostátní kolo, kterým bychom ukončili Karlovarského skřivánka 2020. Prosím, sledujte naše stránky. Děkuji Mirka Lendělová (tajemnice skřivánka).
 
Mirka Lendělová (tajemnice soutěže)
12.4.2021

 

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU


PROPOZICE SOUTĚŽE / ORGANIZAČNÍ ŘÁD

ROK 2021

Vyhlašovateli dětské soutěže v sólovém zpěvu „Karlovarský skřivánek“ jsou Mezinárodní pěvecké centrum A. Dvořáka a Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary. Soutěž je určena pro 6 – 15 leté děti a mládež ze základních škol, víceletých gymnázií, základních uměleckých škol nebo jiných školských zařízení.

 

Smyslem soutěže je:

  • vytváření příležitostí pro talentované žáky (pro mnohé je to první zkušenost s veřejným sólovým vystoupením
  • vyhledávání talentů a následná péče o jejich další odborné vedení
  • rozvíjení zájmu o hudební výchovu a pěvectví
  • získávání objektivního pohledu na stav hudebního nadání a hlasových dispozic dětí a mládeže
  • soutěž je rovněž diskuzním fórem o pěvectví a hudební výchově na školách

Soutěž je vyhlašována každoročně a probíhá ve čtyřech kategoriích. Podrobnosti se dočete v propozicích soutěže.

Soutěžní úkol je stejný ve všech kategoriích – jedna píseň národní a jedna píseň podle vlastního výběru. U kategorie C ještě píseň národní v náročnější úpravě.

Soutěž začíná školními koly, odkud postupují vítězové do krajských kol. Jejím završením je každoročně celostátní kolo v Karlových Varech.

 

ILUSTRACNI FOTO 1  ilustracni-obrazek-4  ILUSTRACNI FOTO 3

Vážení soutěžící,

krajské kolo Karlovarského skřivánka se uskuteční 5. a 6. února 2018.

V pondělí 5. února soutěží kategorie A1 a A2. Prezence obou kategorií je od 8,30 do 9,30. V kategorii A1 je cca 7 soutěžících, proto po této kategorii bude po krátké přestávce následovat kategorie A2. Po odzpívání půjdete na oběd a poté bude vyhlašování výsledků.

V úterý 6. února budeme začínat kategorií C1. Pro tuto kategorii platí registrace od 8,30 do 9,30. Soutěžit se začne v 10,00. Kategorie B a C2 bude zpívat až po obědě, to znamená v cca 12,30. K registraci se dostavte do 12,00 hod. Po obědě vyhlásíme výsledky kategorie C1 a poté bude tedy zpívat kategorie B a C2.

Pokud máte jakékoli dotazy, pište na můj email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Budu se na vás moc těšit. Mirka Lendělová (tajemnice soutěže).